Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej placówce.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w całej Europie i przypada 11 lutego. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu „Safer Internet”. Celem ustanowienia takiego dnia było zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostepu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Dzieci z O”B” w tym dniu odwiedziły pracownię komputerową i poznały jej wyposażenie. Miło przywitała nas pani Alina Średnicka, która przekazała informacje na temat  mądrego i bezpiecznego korzystania z komputerów, telefonów, laptopów,…
Na zakończenie wizyty wszyscy otrzymali „instrukcję”, która zawiera treści mówiące o zagrożeniach płynących z Internetu. Uwrażliwiano najmłodszych aby korzystanie z sieci odbywało się pod kontrolą rodziców.

W starszych klasach uczniowie nagrywali filmiki edukacyjne, które można obejrzeć na szkolnym fejsbuku. Wykonywali plakaty dla swoich kolegów i koleżanek, a także ulotki informacyjne, które zostały rozdane również nauczycielom.
Młodzież wzięła udział w interaktywnym quizie przygotowanym przez Katarzynę Sujkę. Quiz polegał na odszukaniu na terenie szkoły  kodów QR, pod którymi były ukryte pytania związane z bezpieczeństwem w Internecie.

Author: admin