Koncert świąteczny „Z piosenką przez świat”


 Tradycją naszej szkoły stało się wspólne śpiewanie piosenek świątecznych   i kolęd. Tegoroczny koncert odbył się w czwartkowe popołudnie, 6 lutego br. Chcieliśmy jeszcze przez chwilę zatrzymać tę magiczną atmosferę, płynącą z narodzin Bożej Dzieciny.     Na wspólną podróż przez  tradycje i obrzędy świąt Bożego Narodzenia zaprosiliśmy Dyrekcję, Grono Pedagogiczne oraz uczniów. Ta muzyczna uczta była możliwa dzięki wspaniałym wokalistom, którzy zaprezentowali swoje talenty w językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.      

  W świąteczny nastrój wprowadziła nas kolęda „Cicha noc” w wykonaniu Szymona Kunczyńskiego, który zaprezentował nam tę piękną kolędę instrumentalnie, grając na saksofonie. Następnie Wiktoria Szerszeń zaśpiewała ją w języku polskim, angielskim i rosyjskim przy akompaniamencie gitary. Uczniowie klas siódmych i ósmych prezentowali tradycyjne piosenki angielskie, niemieckie oraz rosyjskie. Znane, muzyczne propozycje stworzyły świąteczny klimat oraz zachęciły publiczność do wspólnego śpiewania.  

Na zakończenie koncertu wybrzmiała piosenka „Last Christmas”, która została wykonana w trzech językach: po polsku, angielsku i rosyjsku. Koncert przygotowali nauczyciele: p. Dorota Rychta, p. Rozalia Męczyńska oraz p. Ilona Dmowska.

Author: admin