Konkurs na szybkie układanie kostki Rubika

Niezwykły przedmiot, skonstruowany w latach siedemdziesiątych przez węgierskiego matematyka, jakim jest bardzo popularna kostka Rubika okazał się hitem służącym nie tylko do zabawy, ale także do rozwoju osobistego. W naszej szkole również zdobywa coraz większą popularność.

Dnia 10.02.2020 r. po raz pierwszy odbył się konkurs układania kostki Rubika na czas.
Do rywalizacji przystąpiło 11 uczniów z klas 5-6.

1. miejsce zajął Mikołaj Gaj 2. miejsce – Mikołaj Kuźniak kl. Vc 3. miejsce – Maciej Kaciłowicz kl. Vc 4. miejsce – Bartosz Mościcki kl. VI f 5. miejsce – Bartosz Garbaszewski kl. VI f

W drugiej turze konkursu uczestniczyli uczniowie z klas 7-8.

1. miejsce zajął – Szymon Kaczor kl. VIII c
  2. miejsce – Szymon Kunczyński kl. VIII b
  3. miejsce – Deniz Karman kl. VII d

Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplom i słodki batonik. Pierwsze miejsca natomiast nagradzane były logiczną łamigłówką ufundowaną przez Samorząd Uczniowski.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły: Edyta Sobota i Katarzyna Sujka