Kl. 0 „B” poznaje pracę fotografa

Dnia 9 stycznia br. dzieci z  kl. 0 „B” miały możliwość poznania zawodu fotografa. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielił się z nami pan Jarosław Nurzyński, który jest właścicielem firmy STUDIO FOTON w Łukowie.

Nasz gość  opowiedział, jak zaczęła się jego przygoda z fotografią oraz o tym, w jaki sposób został mistrzem fotografii.  Podczas spotkania dzieci oglądały różne aparaty fotograficzne oraz pozostały sprzęt niezbędny w pracy fotografa. Największe wrażenie zrobił na wszystkich aparat, który wykorzystywany jest przez sportowców, np. podczas skoków narciarskich. Dzieci poznały również budowę aparatu, którym można posługiwać się w wodzie i fotografować rybki. Pan fotograf zwrócił uwagę na to, że każdy element sprzętu fotograficznego ma swoje miejsce w specjalnej torbie, która służy jako ochrona przed jego uszkodzeniem.

Dziękujemy panu Jarosławowi Nurzyńskiemu za ciekawą prezentację zawodu fotografa.

Author: admin