Warsztaty sensoplastyki

20 grudnia był dniem wielkich eksperymentów, w grupie zero „A”. Dzieci bawiły się w niecodzienny sposób nie przejmując się wcale tym, że się pobrudzą. Początkowa nieśmiałość i ostrożność, która im towarzyszyła szybko ustąpiła miejsca ciekawości i wspaniałej zabawie. Dzieci bawiły się w przyrządzanie masy makaronowej zmieszanej  z przyprawą piernikową i mąką. Przedszkolaki ugniatały ciasto nogami, wśród gromkiego śmiechu i różnych emocji. To całe „babranie” się  w otrzymanej masie jest jak najbardziej naturalną potrzebą dziecka  i w dodatku jest zdrowe dla jego rozwoju. Takie zajęcia to również: poznawanie nowych form wyrazu i działań artystycznych, uwalnianie naturalnej ekspresji twórczej i czerpanie satysfakcji z kreatywnego działania. Najważniejsze jest tworzenie, dotykanie, wąchanie, smakowanie, radość, uśmiech i dobra zabawa!!! I tak właśnie było dzisiaj w naszym grupie!!!

W ramach tych zajęć dzieci po wykonaniu masy zajęły się wałkowaniem jej i wycinaniem oraz samodzielnym tworzeniem figurek. Zabawa sprawiła dzieciom niesamowite doznania. Dzieci były oczarowane tym co się działo na ich oczach i były bardzo zaskoczone, iż mogą się pobrudzić od stóp do głów. Każde dziecko zabrało do domu pachnąca piernikami kuleczkę ciasta, by móc w domu nadal eksperymentować 😉

Author: admin