Przedstawienie jesełkowe

Czas przedświąteczny w naszej szkole jest wyjątkowy. W każdej sali jest ustrojona choinka, piękna dekoracja. Na korytarzach pachnie piernikami i pomarańczami. Uczniowie nucą kolędy, składają sobie życzenia, uśmiechają się, zapominając o kłótniach i złych ocenach. Czuć, że święta są coraz bliżej.
W tę cudowną atmosferę wprowadzili nas uczniowie z klasy 5a, 5b i 6d wraz z chórem szkolnym, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 20 grudnia. Uczniowie, wcielając się w role narratorów, Małego Księcia, dzieci, współczesnej młodzieży i dorosłych, w nietypowy sposób pokazali, co tak naprawdę liczy się w święta. Nie zabrakło również Maryi z Józefem, diabełków, aniołków, trzech króli i pasterzy. Kolędy zaśpiewane podczas przestawienia napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.
Nad przebiegiem uroczystości czuwały: s. Honorata, p. Klaudia Knaziak, p. Lidia Grzeczyńska oraz p. Andrzej Hryciuk.

Author: admin