Sprawdziliśmy, co wiemy o Łukowie

13 grudnia okazał się szczęśliwy dla naszej czteroosobowej drużyny uczniów klas VI zafascynowanych historią.

W budynku IV LO im. Jana Pawła II odbył się IV test wiedzy z historii Łukowa pt. „Poznaj Swoje Miasto” zorganizowany przez Alternatywę dla Łukowa pod patronatem burmistrza miasta pana Piotra Płudowskiego. Nasza szkoła wzięła w nim udział po raz pierwszy i zajęliśmy 3. miejsce, w kategorii szkół łukowskich, łącznie ze szkołami średnimi. Test był bardzo trudny, zawierał szczegółowe pytania z przeszłości naszego miasta i historii najnowszej. Część spośród 30 pytań  miała charakter otwarty. Do konkursu przygotowywaliśmy się korzystając z lektur zaproponowanych przez organizatorów. Najmłodszy uczestnik testu- Filip Celiński otrzymał statuetkę przygotowaną przez Towarzystwo Fruwającej Muchy i klub Motoweterani.

Uczestnicy testu o Łukowie: Celiński Filip VI b, Bąk Natalia  VI b, Janowski Bartłomiej VI b

Żyłka Gabriel  VI f.