Mikołajki w I b

Wszyscy wiedzą jak wygląda. Prawie wszyscy znają jej smak. Nieliczni potrafią ją samodzielnie przygotować. Czy zrobić pizzę to ogromna sztuka? Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie klasy I b.
W dniu 6 grudnia 2019 roku dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych w pizzerii Da Grasso, na których dowiedziały się, skąd pochodzi pizza i jakie składniki są potrzebne do jej zrobienia. Następnie pod czujnym okiem pracowników pizzerii, wałkowały ciasto, smarowały je sosem pomidorowym i ozdabiały ulubionymi składnikami: szynką, kurczakiem, pieczarkami, kukurydzą, papryką czy ananasem. Tak przygotowana pizza trafiała do pieca. Po upieczeniu pizzy każdy mógł spróbować swojego ,,kulinarnego dzieła”. Do pizzy serwowany był sok pomarańczowy.
Na zakończenie, za włożony wkład pracy i ogromne zaangażowanie kulinarne, wszyscy otrzymali dyplomy poświadczające ukończenie szkolenia „Doskonały Piekarz” w zakresie robienia pizzy. Udział w warsztatach był prezentem  z okazji Mikołajek.

Zajęcia kulinarne okazały się  dla dzieci fascynującą podróżą do świata smaków, zapachów i kolorów a wspólne przyrządzenie posiłku okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między nimi.

Poczynania uczniów wspierali licznie przybyli rodzice i wychowawczyni Magdalena Parzyszek.