Funkcjonariusze Zakładu Karnego Siedlce w przedszkolu

Dnia 02 grudnia br. funkcjonariusze  Zakładu Karnego w Siedlcach odwiedzili oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie. Odbyły się zajęcia edukacyjno – profilaktyczne prowadzone  przez Zakład Karny w Siedlcach. Głównym celem zajęć dla  przedszkolaków było  zapoznanie z zawodem funkcjonariusza Służby Więziennej, drugim celem była profilaktyka, dostosowana do możliwości poznawczych przedszkolaków. Funkcjonariuszka obrazowo opowiedziała, za co można trafić za więzienny mur, jednocześnie w przystępny dla dzieci sposób zachęciła  do postępowania zgodnego z prawem, szczególnie przestrzegania kodeksu drogowego. Podczas spotkania przedstawiono przedszkolakom formację mundurową Służby Więziennej. Opowiedziano o codziennych obowiązkach i zadaniach funkcjonariuszy oraz o tym, co znajduje się „za wysokim murem” i za co można trafić do więzienia. Przedszkolaki  dowiedziały się również, że pobyt w zakładzie karnym to nie tylko kara, ale również szansa na naprawę popełnionych błędów i zmianę swego życia na lepsze. Jednak największą frajdą dla dzieci była możliwość obejrzenia wozu konwojowego, przeznaczonego do transportu osób pozbawionych wolności. Na zakończenie tego niecodziennego spotkania, funkcjonariuszka Pani chor. Emilia Wajszczuk przeczytała dzieciom książkę „Co jest za murem” Karoliny Lijklemy.  Spotkanie wzbudziło bardzo duże zainteresowanie i okraszone było wieloma pytaniami przedszkolaków. Dzieci gromkimi brawami podziękowali za spotkanie oraz wręczyły Podziękowanie dla gości.

Grażyna Mądra