3-latki w bibliotece


20 listopada  dzieci z grupy „Biedronki” udały się do  biblioteki miejskiej. Celem spotkania było: zapoznanie z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami, rozwinięcie potrzeby chodzenia do biblioteki. Pani bibliotekarka Grażyna Skwara przedstawiła przedszkolakom Teatrzyk Kamishibai pt.: „Szukając Marudka”. Dzieci   z zainteresowaniem wsłuchiwały się w treść teatrzyku oraz aktywnie uczestniczyły                            w rozmowie na temat bohaterów. Pani bibliotekarka zwracała uwagę na poznawcze walory książek, kolorowe ilustracje, podkreślała też , że warto czytać książki.  Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pani bibliotekarce podziękowanie za spędzony z nimi czas.

Grażyna Mądra

Author: admin