Święto Niepodległości w oddziałach przedszkolnych

8 listopada w oddziałach przedszkolnych SP nr 5 w Łukowie obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Małgorzata Wojciechowska, która powitała wszystkich zebranych. Dzieci z wszystkich grup z dumą prezentowały samodzielnie wykonane symbole narodowe. Słowem  i piosenką upamiętniły walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.

Również tego dnia wzięliśmy udział w akcji, Szkoła do hymnu”. Dzieci ze wszystkich grup wraz z Panią Dyrektor, dokładnie o 11.11 wspólnie odśpiewali pieśń Mazurka Dąbrowskiego przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski i czcząc  STO PIERWSZA ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.