Rycerze

W dniu 6.11.2019 r. w SP nr 5 w Łukowie, w oddziałach przedszkolnych mieliśmy okazję uczestniczyć w prezentacji życia  i obyczajów rycerstwa polskiego.

Kobieta w stroju księżniczki i mężczyzna w stroju rycerskim zaprezentowali nam zwyczaje z okresu średniowiecza takie jak: tańce, walki rycerskie, broń i inne ciekawostki jakie były popularne w tym okresie. Dowiedzieliśmy się,  jak wyglądało życie średniowiecznych rycerzy: jak się ubierano na codzień, jak do walki, a jak odświętnie. Poznaliśmy części stroju, wyposażenia i broni rycerskiej.

Dzieci nie tylko miały okazję dowiedzieć się jak żyło się w owych czasach, ale również wsiąść udział w pasowaniu na rycerza, obejrzeć  z bliska broń. Dziewczęta mogły nauczyć się tradycyjnego tańca i zaprezentować go z odpowiednia muzyką, wraz z głównymi bohaterami.

Na koniec wszystkie grupy miały możliwość obejrzenia z bliska rekwizytów, zrobienia sobie z zdjęć grupowych z prowadzącymi i zapamiętania tego dnia jako dobrej lekcji historii.