Są dni pełne zadumy i refleksji.

DNI PEŁNE ZADUMY I REFLEKSJI.

Okres przed Dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienieo tych którzy odeszli od nas. Takim dniem był 31.10.2019r. Samorząd Uczniowski SP5  wraz z opiekunem Edytą Sobotą i Panią Agatą Cabaj  wybrał się na łukowski cmentarz. Uczniowie zapalili znicze na  grobach Żołnierzy, Strażaków oraz Nauczycieli, którzy uczyli w naszej szkole. Chwilą ciszy, refleksji i zadumy uczcili pamięć zmarłych.

 Podczas wspólnego spaceru alejkami cmentarza, uczniowie zatrzymywali się przy starych grobach zwracając uwagę na daty urodzenia i śmierci zapisane na pomnikach.

Po cmentarzu oprowadzała młodzież Pani Agata Cabaj, wskazywała miejsca grobów nauczycieli. Wprowadziła po krótce w ich historie życia. Uczniowie w powadze i zamyśleniu uczestniczyli w wspólnej wędrówce.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i praktyczną lekcje historii w podniosłej atmosferze!

Author: admin