Pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej

                            

              7 października dzieci z grupy przedszkolnej O”B” wraz z panią Anią Chmielewską odwiedziły szkolną bibliotekę. Z wielką radością poznawały „Zaczarowaną krainę baśni i bajek”. Tematem spotkania było zapoznanie z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach  ale szczególnie zainteresowały ich te dla najmłodszych z dużymi literami. Dzieci poznały zasady zachowania się w bibliotece oraz znaczenie słów: biblioteka, bibliotekarka, działy i zbiory biblioteczne. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika i karta książki. W trakcie pobytu w bibliotece  odgadywały tytuły po wysłuchanym fragmencie bajki. Przedszkolaki znakomicie bawiły się w różne zabawy ruchowe. Pani bibliotekarka ustawiła dzieci w pociąg i zabrała w podróż między regały z książkami. Opowiadała i pokazywała działy literatury dla najmłodszych. Dzieci podczas podróży odnajdywały tytuły bajek z ciągu wyrazów charakterystycznych dla danego utworu. Pani Ania wypożyczyła książeczki, by je czytać wspólnie z  maluszkami.  

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do tego miejsca.

Author: admin