Europejski Dzień Języków

Kiitos, anteeksi, te quiero, por favor, gracias, venlist, ti amo, ciao… – takich i wiele innych słówek, mogliśmy nauczyć się z plakatów przygotowanych przez uczniów naszej szkoły z okazji Europejskiego Dnia Języków 2019. 26 wrzesień – jak co roku – obfitował w ciekawe propozycje, dzięki którym mogliśmy w sposób bardzo atrakcyjny zapoznać się z bogactwem i różnorodnością językowych tradycji krajów europejskich. Uczniowie mogli wziąć udział w konkursie plastycznym oraz emocjonujących, „terenowych” zabawach językowych, wykorzystujących ciekawe rozwiązania informatyczno-technologiczne.
Nie zabrakło rywalizacji z wykorzystaniem technologii komputerowej, jak również tradycyjnej formy konkursów, w których uczniowie mogli wykazać się wiedzą o krajach i językach. W najmłodszych klasach słychać było śpiewy i przywitania w językach czeczeńskim, rosyjskim, ukraińskim, romskim, a nawet francuskim. Wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy aktywnie włączyli się w propozycje przygotowane przez Zespół Nauczycieli Języków Obcych – serdecznie dziękujemy.
(I. Dmowska, I. Karmanowicz, R. Męczyńska, D. Rychta, M. Rychta,)

Gratulując – publikujemy wyniki konkursów:

Nazwa konkursu I miejsce II miejsce III miejsce
QUIZ O JĘZYKACH DLA KL. 6 Alicja Szmulik 6b Dominika Dźwigała  6c Cezary Ścioch 6a
RUNNING DICTATION/KLASY V reprezentanci kl. 5d: Julia Czarnocka, Gabrysia Grabowiec, Bartek Radomyski
KONKURS – JEDNA EUROPA – WIELE KULTUR – KAHOOT   Ala Szmulik 6b  Zuzanna Dobrowolska 6a Wiktoria Szerszeń 8c
KONKURS QR TREASURE HUNT   Cezary Ścioch 6a Filip Charczuk 6a Oskar Dudziński 6a
JĘZYKI NASZĄ PRZYSZŁOŚCIĄ Kamil Jakubaszek, Jakub Prokop 8 b Anastazja Wasyliew 8e Julia Nowak 8e

(informację sporządził M. Rychta)