DZIEŃ RODZINY

„Stoi na stacji lokomotywa
Na Dzień Rodziny w podróż wybywa
Jest przeszczęśliwa…
Stoi i sapie, dyszy i dmucha 
Uśmiech ma wielki, od ucha do ucha……”

Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i na które czekają z wypiekami na twarzy. „Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.
Z tej okazji, 14 czerwca przedszkolaki z grupy 0 ”b” zaprosiły swoich najbliższych na uroczysty program artystyczny.  Wszystkich zebranych serdecznie powitała r pani dyrektor  Małgorzata Wojciechowska, która podkreśliła, jak ważną rolę w naszym życiu pełni rodzina.  

W programie przygotowanym specjalnie dla rodziców znalazł się montaż słowny pt.: „ Dla mamy i taty – lokomotywa życzeń”, okolicznościowe wiersze i piosenki podkreślające wielką miłość rodziców oraz taniec z butelkami. Na koniec zaproszono rodziców na słodki poczęstunek. Niespodzianką dla rodziców na zakończenie popisów artystycznych były tulipany uszyte przez dzieci na warsztatach z krawcową oraz podkowy i czterolistna kończyna na szczęście wykonane ze styropianu .

 Było to radosne i słoneczne popołudnie spędzone w wielkiej przedszkolnej rodzinie.

Author: admin