Wola Okrzejska

W piątek, 7 czerwca uczniowie klasy 7 c z wychowawczynią – p. Magdaleną Tuchowską oraz p. Jadwigą Rolą wyruszyli do Woli Okrzejskiej na wycieczkę, którą zorganizowali z okazji Dnia Dziecka.

Poznawanie okolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, które mieści się w domu rodzinnym pisarza. Czas spędziliśmy we towarzystwie wspaniałego przewodnika, który oczarował nas swoją pasją i wiedzą na temat Henryka Sienkiewicza. Chętni uczniowie mogli zagrać na fortepianie matki pisarza, podziwiać przepiękne rekwizyty z ekranizacji powieści noblisty i poczuć się jak w domu. Następnie udaliśmy się do Okrzei na Kopiec Sienkiewicza, zobaczyliśmy grób rodzinny na miejscowym cmentarzu oraz zwiedziliśmy kościół, w którym pisarz został ochrzczony. Ostatnim punktem wycieczki było ognisko zorganizowane w parku znajdującym się przy muzeum. Wszyscy wspólnie spędzali czas, piekąc kiełbaski i grając w piłkę.

Uczniowie wspaniale się zintegrowali, poznali sekrety życia noblisty i nawet gryzące komary nie popsuły im humoru 🙂

Author: admin