Sukcesy Piłkarek z „Piątki”


Znaczącymi sukcesami mogą pochwalić się dziewczęta reprezentujące naszą szkołę w piłce nożnej. Pod koniec drugiego semestru br. brały one udział w turnieju organizowanym przez Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. W eliminacjach na szczeblu powiatu były bezkonkurencyjne. Wygrywając wysoko z każdą z drużyn i zajmując I miejsce pewnie awansowały do etapu rejonowego, który zorganizowany był w Jabłoniu. Tutaj również nie miały sobie równych pokonując swoje rywalki z grupy eliminacyjnej jak również PG Nr 4 z Białej Podlaskiej w meczu finałowym. Niestety gorzej powidło się naszym piłkarkom na finale wojewódzkim w Parczewie gdzie zajęły V miejsce. Wysoki poziom reprezentowany przez rywalki oraz trema spowodowana rangą rozgrywek nie pozwoliły na więcej. Mistrzyniami województwa zostały dziewczęta z XXIX-ego LO z Lublina, drugie miejsce natomiast zajęła Szkoła Podstawowa Nr 5 z Chełma. Piątą lokatę w województwie należy uznać za duży sukces, szczególnie biorąc pod uwagę, że uzyskano ją w grach zespołowych.

Dziewczęta potwierdziły wysokie umiejętności również w kolejnym turnieju „Sokolik 2019”. Eliminacje na szczeblu powiatu łukowskiego ponownie nie sprawiły im większych problemów. W finale rozegranym 06. 06. 2019r. W Siedlcach piłkarki z „piątki” pokonały w emocjonującym dwumeczu eliminacyjnym Pogoń Siedlce 7:6. W finale jednak zbrakło sił na bardzo mocy zespół z Mińska Mazowieckiego i ostatecznie „nasze” zajęły II miejsce.

Skład zespołu: Kwaśny Wiktoria, Orzełowska Weronika, Chruściel Klaudia, Osiak Natalia, Mądra Zuzanna, Sak Urszula, Dębińska Anna, Szewczak Amelia, Grochowska Maja. W drugim turnieju drużynę zasiliły również: Mościcka Julia i Przeździak Karolina. Na szczególną pochwałę zasłużyły: Kwaśny Wiktoria – kapitan naszej drużyny i Orzełowska Weronika, która zdobyła najwięcej bramek we wszystkich rozegranych meczach.

Wspomnieć należy również, że dziewczęta w obu turniejach rywalizowały z rok starszymi zawodniczkami (III gimnazjum) ponieważ regulamin SZS stanowi, że jest to jedna grupa rozgrywkowa. Gratulujemy i dziękujemy.

Author: admin