Cykliczne „Spotkanie z bajeczką”

Dnia 03 czerwca wybraliśmy się do Filii   Miejskiej Biblioteki Publicznej. Celem wizyty było rozwijanie wśród dzieci zainteresowań literaturą dziecięcą a także krzewienie kultury teatralnej. Pani Grażyna po raz kolejny przedstawiła dzieciom teatr Kamishibai czyli papierowy teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji.

Jest to technika opowiadania,czytania wywodząca się z Japonii,wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Opowieść wychodzi na zewnątrz ekranu i rozprzestrzenia się TU i TERAZ
a zebrane wokół dzieci wspólnie ją przeżywają.

Drugim punktem wizyty było przedstawienie nowej serii książeczek pt. „Basia ………”.

Dzieci z entuzjazmem oglądały książeczki.

Grupa O „b” bardzo ciekawie i miło spędziła czas w bibliotece.

Dziękujemy

Author: admin