Podróże kształcą…


O tym, że podróże kształcą nie trzeba nikogo przekonywać. Świadomi tego są również uczniowie z klasy IV A i IV E, dlatego Dzień Dziecka świętowali podczas wycieczki do Warszawy.     

Głównym celem wyprawy był udział w warsztatach edukacyjnych w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Wokół planu filmowego – Warsztat charakteryzatora”. Mogli dowiedzieć się,  kim jest charakteryzator, na czym polega jego praca na planie filmowym i jak się do niej przygotowuje. Każdy uczestnik miał możliwość wykonania efektu charakteryzacji. Warsztaty przypadły do gustu uczniom, dowodem tego były charakteryzacje dokonane na koleżankach                i kolegach.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Manufakturze Cukierków.  Tam również czekały na czwartoklasistów atrakcje. Uczestniczyli w pokazie wytwarzania cukierków  metodą pochodzącą z XVII wieku oraz mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w roli cukiernika.
            Na zakończenie wycieczki uczniowie obejrzeli w kinie Cinema City film pt. „Dambo”.

Wszyscy wrócili do domu wzbogaceni w nową  wiedzę i  niezapomniane przeżycia.

Author: admin