Policjanci w oddziałach przedszkolnych

W środę, 5 czerwca policjanci z Zespołu Przewodników Psów Służbowych komendy Powiatowej Policji w Łukowie odwiedzili dzieci z oddziałów przedszkolnych.
Celem spotkania z najmłodszymi, przed rozpoczynającymi się wakacjami, było uświadomienie, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Policjanci rozmawiali z przedszkolakami na temat zachowania w sytuacji, gdy zaczepia nas ktoś obcy. Panowie podczas ćwiczeń praktycznych zaprezentowali przebieg pracy z psami tropiącymi i poinformowali, jak należy zachować się, gdy atakuje nas pies. Nie możemy wtedy uciekać, powinniśmy złożyć ręce w „motylka”, złapać się z tyłu za głowę, ściskając uszy i schylić głowę w dół. Taka pozycja ma zapobiec ugryzieniu w szyję i twarz.
Policjanci podkreślili, że nie należy się bać funkcjonariusza policji, ponieważ każdy policjant to osoba, która dąży nam z pomocą.