Święto Patrona w Szkole Podstawowej nr 5

Dzień Patrona Szkoły – gen. Władysława Sikorskiego świętowaliśmy 20 maja br. podczas uroczystej akademii.  Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole Naczelnika Wydziału Edukacji Pana Marek Król, Prezydium Rady Rodziców i emerytowanych nauczycieli.
         Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu szkoły.  Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły Pani Iwona Kmieć, która przywitała wszystkich zebranych. W swoim wystąpieniu nawiązała do sylwetki wielkiego Polaka oraz jego bohaterskiej postawy.
         Przygotowany przez uczniów montaż słowno-muzyczny upamiętnił postać generała. Wiersze, piosenki w wykonaniu solistów i chóru szkolnego oraz scenka rodzajowa przybliżyły zebranym biografię patrona oraz jego niezłomną postawę życiową.

Akademia była także okazją do zaprezentowania różnych umiejętności uczniów. Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki z grupy trzylatków. Mali artyści zatańczyli do melodii „Maryneczka” oraz „Grozik”. Starsi uczniowie zaprezentowali się w tańcu nowoczesnym oraz  grze na saksofonie. Swoją kulturę przybliżyły nam także uczennice cudzoziemskie, które zatańczyły w tradycyjnych strojach.

Akademię zakończył występ chóru szkolnego, który wykonał utwór „Marsz, marsz Polonia”.