IV B i IV D w Warszawie.

            9 maja 2019 r. uczniowie klas: IV B i D – pod opieką H. Dudzińskiej,  A. Świderskiej oraz E. Gajek  – uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.  

 W PIJALNI CZEKOLADY WEDEL poznali  genezę sprowadzenia przysmaku do Polski, degustowali różne gatunki gorącej czekolady i dekorowali słynne torciki wedlowskie. Każde dziecko otrzymało słodkie podarunki. Wizyta w PAPUGARNI pozwoliła dzieciom na obcowanie z egzotycznymi ptakami, obserwowanie ich naturalnego zachowania, ale także dała możliwość nakarmienia tych kolorowych papug. Podczas spaceru po STARÓWCE dzieci    z zainteresowaniem  obejrzały liczne  zabytki kultury:  Rynek Starego Miasta, Warszawska Syrenę, Kościół Jezuitów, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Pałac Prezydencki, Pomnik księcia Józefa Poniatowskiego,  Pomnik Stefana  Wyszyńskiego, Mikołaja Kopernika i Adama Mickiewicza. Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie CENTRUM NAUKI KOPERNIK. Zwiedzający mogli poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach, a także uczestnicząc w warsztatach i pokazach naukowych.                                                                   To była bardzo udana wycieczka.

Author: admin