Przedszkolaki powitały Panią Wiosnę

W tym roku pierwszy dzień astronomicznej wiosny przypadł 21 marca. Rzeczywiście, wiosenna pogoda nas nie zawiodła, a my nie zawiedliśmy wiosny i wyprawiliśmy jej wspaniałe powitalne przyjęcie.

         Każda grupa ubrała się wiosennie. Wszystkim dzieciom towarzyszyły wiosenne kwiaty, wianki i opaski na głowie z symbolami wiosny, można było również zauważyć kolorowe balony. Duży entuzjazm wśród przedszkolaków wzbudziła osoba Pani Wiosny i jej mała pomocnica. Aby je przywitać wszystkie grupy zaśpiewały wspólnie piosenkę pt. „Maszeruje Wiosna”. Następnie każda grupa wyrecytowała wiersz i zaśpiewała wesołą piosenkę. Na koniec dzieci wręczyły pani dyrektor Małgorzacie Wojciechowskiej wiosenne kwiatki.

         Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości u nas na dobre.

Author: admin