Zawody

Mistrzostwa w pływaniu

W dniu 21 marca br. na pływalni „Delfinek” odbyły się XXIV Wiosenne Otwarte Mistrzostwa Łukowa w pływaniu. Szkołę Podstawową Nr 5 reprezentowało na tych zawodach 41 zawodników. Zmagania stały na wysokim poziomie ponieważ brali w nich udział najlepsi zawodnicy z województwa, a nawet spoza jego granic, reprezentujący renomowane kluby pływackie. Medale udało się wywalczyć tylko w sztafetach. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy na dystansie 6 x 25 okazali się najlepsi. Indywidualnie niestety nie było medalu. Najbliżej „pudła” był Grzesio Popiel, który zajął IV miejsce w stylu klasycznym na dystansie 100m. Dobrze spisali się również nasi najmłodsi reprezentanci – Jakub Piotruk i Konrad Zalewski zajmując V miejsca w swoich kategoriach. VI miejsce wywalczył Filip Charczuk, VII Natalia Florian a VIII Ania Celińska, wszyscy startowali w żabce. VIII był również Konrad Zalewski w swoim drugim styl – kraulu. IX miejsca w swoich kategoriach zajęli: Zuzia Dobrowolska, Amelia Zdańkowska, Kacper Woch, Julia Siuj, Grzegorz Popiel, Dawid Tomusiak (dwukrotnie) i Franciszek Trokowicz. Niektórzy zawodnicy startowali w dwóch stylach. Należy wspomnieć, że chłopcy z klasy VI  rywalizowali z zawodnikami starszymi od siebie.