VI Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki „Otyliada 19”

W nocy z 16 na 17 marca br. przeprowadzona została ogólnopolska impreza pływacka zwana „Otyliadą”. Na 47 pływalniach w całym kraju rywalizowało 2624 uczestników, którzy przepłynęli łącznie 19 171 km i 666 m. Zwycięzcą został Jakub Jasiński, który           w Chrzanowie pokonał dystans 51,75 km.

W tegoroczną edycję „Otyliady” tradycyjnie zaangażował się łukowski OSiR.                Na pływalni „Delfinek”, w ramach tej akcji, rywalizowało 67 zawodników, którzy łącznie przepłynęli 397 km i 375 m. Zwycięzcą został Kamil Walczak, który pokonał dystans               20,3 km w czasie 10 godz. 20 min. II miejsce zajął uczeń naszej szkoły Mateusz Prokop       z wynikiem 19 km w czasie 8 godz. 35 min. Trzeci był Patryk Walczak (17 km).

W tym maratonie pływackim, poza wymienionym wcześniej Mateuszem Prokopem, startowało jeszcze trzynastu „naszych”. Osiągnięte przez nich rezultaty robią wrażenie           i świadczą o rosnącym poziomie umiejętności pływackich wśród uczniów SP 5.

Wyniki uczniów SP 5 biorących udział w”Otyliadzie”