Finaliści konkursu

Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu:
dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”.
Stanisław Staszic

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe, to jedne z najbardziej prestiżowych zmagań, w jakich mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych. W październiku 2018r. odbyły się kuratoryjne konkursy przedmiotowe na szczeblu rejonowym. W zmaganiach z różnych przedmiotów  wzięło udział kilkunastu uczniów z  naszej szkoły . Finalistami etapu wojewódzkiego konkursu z matematyki organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019 dla uczniów szkół podstawowych zostali: – Jan Nowicki – kl. VIII c – Jakub Ochnik – kl. VIII b – Cezary Prusak – kl VIII a – Przemysław Mikulski – kl. VIII b Dla rodziców są oni skarbem i dumą, a dla szkoły perłami, Są przykładem, że talent w połączeniu z systematyczną pracą i sumiennością daje gwarancję powodzenia. Z pewnością mogą być wzorem do naśladowania dla innych.. Społeczność szkolna serdecznie gratuluje chłopcom oraz ich rodzicom tak wielkiego sukcesu jakim jest zdobycie tytułu finalisty konkursu kuratoryjnego z matematyki. Jesteśmy zadowoleni, że systematyczna, wielomiesięczna praca przyniosła taki wynik. Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy aby nadal podejmowali kreatywne działania w dziedzinie nauki oraz rozwijali swoje naukowe pasje.

Nauczycielki matematyki: Zofia Pielaszek i Katarzyna Puszcz