DBI 2019

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Z tej okazji Katarzyna Sujka przygotowała szereg działań. Między innymi przeprowadziła zajęcia szkoleniowe dla uczniów nt: cyberprzemocy, hejtu, rozpowszechnianiu danych osobowych, uzależnień itp.

Uczniowie wykonali pouczające plakaty, którymi udekorowali szkolny korytarz.

Cały dzień w szkole upłynął pod hasłem „Bezpieczny internet. #działajMYrazem

Każdego roku p. Katarzyna Sujka przygotowuje szereg działań z okazji DBI. W tym roku odbyło się spotkanie z rodzicami, na którym uczestnicy zapoznani byli ze sposobem chronienia swoich dzieci.

Uczniowie klas 1-3 udekorowali szkołę rysunkami wirusów komputerowych. Starsi uczniowie wykonali plakaty i ulotki o bezpiecznym internecie. Wiele osób nagrało filmiki przestrzegające przed hejtem, uzależnieniom oraz podawaniem swoich danych osobowych w sieci. Wszystkie filmiki można obejrzeć na szkolnym FB.

5 lutego p. Sujka przeprowadziła z uczniami zajęcia profilaktyczne, na których omawiane były zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z Internetu.

Cały dzień w szkole upłynął pod hasłem „Bezpieczny internet. #działajMYrazem