Spektakl „Opowieści z naszego dzieciństwa”

W piątek,  11 stycznia uczniowie z klasy II b oraz III a wraz z wychowawcami wybrali się  na spektakl teatralny  pt. „Opowieści z naszego dzieciństwa”, przygotowany przez aktorów Teatr „Artenes” z Wrocławia. Głównym celem wyjścia na spotkanie z teatrem było przygotowanie uczniów do odbioru sztuki teatralnej, kształtowanie wrażliwości estetycznej przez kontakt z twórczością dla dzieci oraz z żywym aktorem.

Spektakl „Opowieści z naszego dzieciństwa” to historia niosąca pozytywne i ponadczasowe przesłania. W humorystyczny sposób zostały przedstawione znane baśnie: „Świniopas”, „Szczęśliwa rodzina” oraz „Krzesiwo”.  „Szczęśliwa rodzina” — pokazuje, że wartości rodzinne są ponadczasowe, a wyimaginowane marzenia niekoniecznie odpowiadają rzeczywistości. „Świniopas” – to pochwała szacunku dla innych i nieulegania pokusom, „Krzesiwo” — uczy wyboru właściwych wartości. Przypomina, że „nie wszystko złoto, co się świeci”.

Każda z baśni niosła morał, naukę aktualną i dziś. To wyjątkowe przedstawienie okazało się doskonałą lekcją wychowania. Wyjście na spektakl wzbudziło wiele pozytywnych emocji, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.