JASEŁKA SZKOLNE  2018

„A Słowo ciałem się stało” – to motyw przewodni Jasełek, które odbyły się w naszej szkole w piątek, 21 grudnia, wprowadzając nasze oczekiwanie na narodzenie Dzieciątka Jezus w ostateczną fazę.

Uczczenie tej wspaniałej tajemnicy wcielenia Bożego Syna dokonało się w duchu tzw. „Nowej Ewangelizacji”. Aktorzy i widownia wspólnie wyrazili uwielbienie Dzieciątka poprzez recytacje, pieśni i kolędy oraz taniec i życzenia. Ostatnim akcentem spotkania ze światłem Prawdy i ciepłem Miłości było podkreślenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez wspólne wykonanie pieśni „Bóg się rodzi” w rytmie poloneza Franciszka Karpińskiego.

Następnie głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Złożyli wszystkim życzenia spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w 2019 roku.

Na koniec uroczystości głos zabrała dyrektor szkoły Iwona Kmieć. Życzyła wszystkim radosnych, spędzonych w rodzinnej atmosferze  świąt Bożego Narodzenia.