Szkolne Dyktando Niepodległościowe

W środę, 21 listopada, o godzinie 14.30, w sali nr 126 odbyło się Szkolne Dyktando Niepodległościowe. Celem konkursu było  rozwijanie zainteresowań humanistycznych i przypomnienie podstawowej wiedzy z zakresu współczesnej historii Polski (od czasu odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku).

Zadaniem uczestników konkursu było napisanie tekstu dyktanda ze słuchu. Zanim jednak to nastąpiło, uczniowie mieli okazję zapoznać się z biografią jednego z „ojców” niepodległości – Ignacego Jana Paderewskiego oraz wysłuchać fragmentu jego Sonaty a-moll. Następnie uczestnicy dyktanda napisali krótki tekst, który dotyczył życia, działalności muzycznej i dyplomatycznej „czarodzieja klawiatury”. Po sprawdzeniu prac wyniki Szkolnego Dyktanda Niepodległościowego przedstawiają się następująco:

I miejsce – nie przyznano,

II miejsce – Kornelia Bilska – kl.Ve,

III miejsce – Alicja Wielgosz – kl. Ve i Jakub Bober  – kl.Ve.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom i życzymy dalszych sukcesów ortograficznych.

Organizatorkami Szkolnego Dyktanda Niepodległościowego były panie: Agnieszka Łazuga
i Klaudia Knaziak.