Śniadanie daje moc

Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy. Chcielibyśmy także, aby miały równy start i nie czuły się gorsze od innych. Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki.

Już kolejny rok nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim programie  Śniadanie Daje Moc. Głównym celem tego programu edukacyjnego jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podsumowaniem programu był, jak co roku,  Dzień Zdrowego Śniadania. W tym roku zaplanowano go na 8 listopada.

Dzieci z klas  I – III na lekcjach dowiadywały się o konieczności racjonalnego odżywiania się, poznawały 12 zasad zdrowego żywienia, przypominały sobie Piramidę Zdrowego Żywienia oraz rolę warzyw i witamin w codziennym jadłospisie.

Dzieci z entuzjazmem przystąpiły do degustacji przygotowanych przez siebie zdrowych śniadań. Taki poczęstunek było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt. Wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy. Śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne. Smakowało wyjątkowo, bo zostało zrobione własnoręcznie! Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą  pamiętać o tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się na lekcjach. Był to z pewnością udany dzień promujący zdrowie w naszej szkole.

Dziękujemy serdecznie Rodzicom, którzy pomogli w przeprowadzeniu tego wyjątkowego dnia.