11 listopada w pamięci przedszkolaków

Uroczystość Święta Niepodległości
w oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej Nr 5

W naszej szkole 9 listopada 2018 roku obchodziliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy oddziałów przedszkolnych zebrały się, aby  uroczyście świętować ten wyjątkowy dla wszystkich Polaków dzień.
Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych oraz przyszły tego dnia ubrane na galowo. Podczas występu recytowały wiersze patriotyczne. Dumnie odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
Ten wyjątkowy dzień stał się bardzo radosnym dniem w naszej szkole i mamy nadzieję, że pozostanie na długo w pamięci naszych małych Polaków.