Akcja edukacyjna „Lekcja o Funduszach Europejskich V” w naszej szkole.

Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w akcji edukacyjnej Lekcja o Funduszach Europejskich V, tym samym znaleźliśmy się w gronie 268 placówek oświatowych  z 5 województw Polski Wschodniej biorących udział w tym projekcie.

W ramach akcji uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w wyjątkowych zajęciach, przybliżających im świat Funduszy Europejskich. W projekcie uczestniczyli uczniowie z klas VI d, VII a, VIII c. Atrakcyjne materiały dydaktyczne do przeprowadzenia zajęć: scenariusz lekcji, film animowany oraz komiksy Fundusze Europejskie – Z nimi wszystko jest możliwe   i zakładki magnetyczne dla wszystkich uczniów, biorących udział w akcji, które zostały przekazane koordynatorowi  w postaci pakietu edukacyjnego. To dzięki tym materiałom, uczniowie dowiadują się, jakie inicjatywy wspierają środki unijne i jak bardzo zmieniło się ich własne otoczenie. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy, w którym do wygrania były ciekawe nagrody – bony upominkowe do sklepu Empik. Lekcje odbyły się 29 października 2018 r.

Organizatorem akcji edukacyjnej, współfinansowanej ze środków Funduszy Europejskich, jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Koordynatorem szkolnym i prowadzącym zajęcia był nauczyciel historii – Jerzy Kołodyński.