Życzenia dla Stulatki – Niepodległej Polski

W czwartek, 08 listopada, odbyły się dwie kolejne akcje Samorządu Uczniowskiego, które miały na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości, podkreślenie wartości patriotycznych i pogłębienie świadomości historycznej młodych Polaków.

W tym dniu pierwszym przedsięwzięciem był Narodowy pokaz mody. Wszyscy uczniowie klas I-VIII przyszli ubrani w stroje biało – czerwone. Na twarzach uczniów pojawił się narodowy makijaż, a na piersiach dumnie prezentowały się kotyliony. Tego samego dnia, po południu, odbyła się akcja „Życzenia dla Stulatki – Niepodległej Polski”. Wszyscy chętni uczniowie z klas  IV – VIII zgromadzili się o godz.14.30 w sali nr 208. Spotkanie rozpoczęły panie Agnieszka Łazuga i Małgorzata Chołost, które serdecznie powitały wszystkich zgromadzonych i przedstawiły cel spotkania. Następnie uczennica kl. VA, Maja Nurzyńska, zadeklamowała wiersz „Polska-moja Ojczyzna”, zaś Kinga Włoczewska, uczennica klasy VIC, zaśpiewała pieśń „Niepodległość”. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która przedstawiała trudną i wieloletnią drogę Polaków do wolności. Po prezentacji nauczycielki przypomniały uczniom zasady redagowania życzeń. Następnie zgromadzeni przystąpili do pisania – na specjalnych kartach w kształcie konturu Polski – życzeń dla Ojczyzny. Uczniowie życzyli Polsce i swoim rodakom kolejnych lat wolności  i pokoju, odwagi w dążeniu do celu, szacunku ze strony innych państw i silnej pozycji na arenie międzynarodowej. W wielu życzeniach młodych patriotów pojawia się wzmianka, że są oni dumni z tego, że Polakami. Uczniowie dziękowali za bohaterów narodowych, którzy walczyli o niepodległość kraju. Po zredagowaniu życzeń chętni uczniowie odczytywali ich treść i własnoręcznie przyczepiali  do tablicy. W ten właśnie sposób powstała gazetka, która zdobi dolny korytarz szkoły.

Organizatorkami powyższych akcji były panie: Agnieszka Łazuga, Małgorzata Chołost, Małgorzata Gryczka.