Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek, 15 października, w naszej szkole odbyły się Miejskie Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczysta akademia rozpoczęła się polonezem w wykonaniu uczniów. Na uroczystości mieliśmy okazję gościć przedstawicieli władz samorządowych, miejskich  i kościelnych, dyrektorów i nauczycieli z łukowskich placówek oświatowych, reprezentantów Rady Rodziców, emerytowanych nauczycieli oraz uczniów.

Dyrektor szkoły, Pani Iwona Kmieć, serdecznie powitała zebranych. Szczególne słowa skierowała do przedstawicieli władz samorządowych. Podziękowała za wsparcie  przy remoncie budynku szkoły. Wszystkim nauczycielom złożyła życzenia sukcesów w dalszej pracy zawodowej. Obecni na uroczystości goście również skierowali do zebranych życzenia pomyślności w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą. Przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego także dołączyli się do życzeń. Na ręce Pani Dyrektor złożyli podziękowania za trud włożony w wychowanie i kształcenie młodego pokolenia, życzyli wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Spotkanie to było także okazją do wręczenia nagród nauczycielom wyróżniającym się w pracy. Z rąk Burmistrza miasta Łuków, Pana Dariusza Szustka wyróżnienia odebrało13 pedagogów,  w tym  Pani Dyrektor Iwona Kmieć, p. Dorota Celińska- Pływacz i p. Marzanna Nowicka. Podczas uroczystości wręczono również awanse zawodowe. Stopień nauczyciela mianowanego uzyskały w tym roku cztery nauczycielki z łukowskich placówek oświatowych.

Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną w wykonaniu uczniów. Zabawne scenki z życia szkoły, piosenki i recytacje były podziękowaniem złożonym wszystkim pedagogom za trud kształcenia i wychowania. Część artystyczna została przygotowana pod kierunkiem pań: Agaty Zakrzewskiej i Elżbiety Gajek. Nad oprawą muzyczną czuwali  p. Andrzej Hryciuk i p. Agnieszka Czerska.

Następnego dnia,  we wtorek, 16 października odbyły się szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczysta akademia była okazją do podziękowania wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za  codzienną pracę, trud kształcenia oraz wychowania. Pani Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły zasłużonym nauczycielom i pracownikom obsługi.

Wszyscy zebrani mieli także okazję obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów.