Wycieczka do Białowieży

W czwartek, 11 października 2018 r. uczniowie z klas III a i II b wraz z wychowawcami – p. Hanną Zawadzką i p. Grażyną Sawicką – udali się do Białowieży, by uczestniczyć w  nietypowych lekcjach.

Zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Białowieskiego Parku Narodowego i udział w grze terenowej dostarczył uczestnikom wielu wiadomości o ekosystemie pierwotnego lasu.   W rezerwacie pokazowym uczniowie odważyli się stanąć oko w oko z mieszkańcami puszczy. Pobyt w „Ziołowym Zakątku” w Korycinie też był czasem nauki. Podczas warsztatów zielarskich dzieci poznały zdrowotne właściwości i zastosowanie ziół, a do domów zabrały wykonaną według własnej receptury mieszankę ziołową.

Wycieczka pozwoliła uczniom zapoznać się z pracą leśnika, przyrodnika i zielarza. Wszyscy na pewno będą mile wspominać czas spędzony na wspólnej zabawie w ziołowym ogrodzie.