WYCIECZKA DO MUZEUM REGIONALNEGO W ŁUKOWIE

Aby wzbogacić doświadczenia dzieci w wiedzę o rodzinnej miejscowości w dniu 01 października grupa „Biedronki” i  grupa 0 „b”  udały się na wycieczkę  do Muzeum Regionalnego w Łukowie.

Celem wycieczki było:

– poznanie historii swojego regionu,

– przybliżenie pojęć związanych z muzeum: eksponat, ekspozycja, wystawa,

–  kształtowanie wypowiedzi na temat oglądanych eksponatów.

Dzieci zapoznały się z tradycjami i obrzędami ludowymi związanymi z naszemym regionem. Podczas wizyty pani przewodniczka opowiedziała dzieciom o wystawie pt „W polu i zagrodzie”.  Dzieci obejrzały sprzęt i narzędzia rolnicze, obrazy o tematyce wiejskiej, stroje ludowe, wyposażenie domów ziemi Łukowskiej. Zapoznały się też z historią pszczelarstwa, obejrzały wystawę skamielin i rzeźby ludowe. Na koniec obejrzały wstawę pt „Wielkie ssaki epoki lodowcowej”.

Przeżycia i emocje, które towarzyszyły dzieciom podczas wycieczki na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy i realizację edukacji regionalnej.