LEKCJA O MEDIACH

2 października uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w lekcji medialnej przygotowanej przez Centrum Edukacji Filmowej Wołomin, która odbyła się w Auli I LO.

W pierwszej części -prowadzonej przez aktorkę Magdalenę Kudłacz-uczniowie dowiedzieli się, co to jest cyberprzemoc i jak się przed nią bronić. Odkryli, jak sprawdzić czy informacja podana w Internecie jest prawdziwa. Przekonali się, co łączy rakietę kosmiczną ze smartfonem . Zobaczyli, co by było, gdyby Internet przestał działać. Odkryli, dlaczego youtuberzy stają się bardziej znani od aktorów. Zrozumieli, jakie szkody potrafi wyrządzić hejter.

W drugiej części   lekcji uczniowie  obejrzeli film fabularny  pt.”Labirynt”. Fantastyczną, pełną przygód historię, która nie tylko udowodniła, jak ważna jest przyjaźń, ale uświadomiła, że świat ukazany w grach komputerowych może być niebezpieczny.

To były bardzo ciekawe zajęcia.