Europejski Dzień Języków Obcych w SP5

Już od kilku lat organizowany jest w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. W tym wyjątkowym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.
Po raz kolejny pokazaliśmy uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam zrozumieć się, przekroczyć różnice kulturowe oraz dobrze się bawić.
Nauczyciele języków obcych przygotowali mnóstwo ciekawych konkursów oraz atrakcji. Każda klasa wykonała kolorowy collage dotyczący wylosowanego kraju europejskiego, który zawierał nazwę kraju, jego stolicę, flagę i/lub godło oraz trzy słowa w danym języku. Plakaty stanowiły ozdobę drzwi sal lekcyjnych. Uczniowie wszystkich klas dodatkowo ubierali się w barwy narodowe wylosowanych krajów.
Przedstawiciele klas VI mieli okazję wykazać się w konkursie wiedzy o językach obcych. Wszyscy uczniowie mogli także wziąć udział w konkursie „„Wehikuł czasu…”, polegającym na przebraniu się / ustylizowaniu na sławną, rozpoznawalną osobę w wymiarze europejskim i globalnym – tzw. „znaną na całym świecie”. Szkolni pasjonaci komputera mogli wykazać się zdolnościami, tworząc prezentację multimedialną „My favourite European language”. Poeci zaprezentowali swoje umiejętności, pisząc wiersz/fraszkę na temat „Po co uczyć się języków obcych?”. Artyści plastycy wykonywali plakaty na konkurs „Colorful proverbs and sayings– barwne przysłowia i powiedzonka” lub przygotowywali makietę Moja Europejska Wieża Babel, zaś osoby uwielbiające komórki mogły wziąć udział w konkursie smartfonowym Kahoot „Znam Europę”. Pasjonaci książki mieli możliwość oddania pracy konkursowej z przygotowanym słowniczkiem w formie książki zawierającej słownictwo wielojęzyczne. Szkolni sportowcy z klas V uczestniczyli w konkursie Biegane dyktando / Running dictation.
W holu szkolnym nauczyciele przygotowali również gazetki ścienne informujące rodziców o Europejskim Dniu Języków Obcych.
Wszyscy uczniowie włączyli się czynnie w działania zaproponowane przez nauczycieli. Wyniki rywalizacji konkursowej przedsatwiaja się następująco:
„QUIZ JĘZYKOWY” – I miejsce kl. 6 a
„RUNNING DICTATION” – I miejsce kl. 5 e
MY FAVOURITE EUROPEAN LANGUAGE – PREZENTACJA MULTIMEDIALNA
I miejsce – Daniła Okołotowicz kl V F
II miejsce – Patryk Zalewski kl. VII C
III miejsce – Dominika Dźwigała kl. V C
FRASZKA/WIERSZYK „PO CO UCZĘ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH?”
I miejsce – Daniła Okołotowicz kl. V F
II miejsce – Anna Celińska kl. IV D
III miejsce – Julia Semczuk kl. VII B ex aequo Bartosz Radomyski kl. IV D
KONKURS „CZY ZNASZ TE MIEJSCA?”
I miejsce Jan Nowicki kl. 8c
II miejsce Marek Krzęcio kl. 8b
III miejsce Maciej Celiński kl. 7b
KONKURS PLASTYCZNO-JĘZYKOWY „COLORFUL PROVERBS AND SAYINGS – BARWNE PRZYSŁOWIA I POWIEDZONKA”
I miejsce Karolina Turyk kl. 6 a
II miejsce Emilia Więsek kl. 4 d
III miejsce Gabriela Grabowiec kl. 4 d
KONKURS Z PRZEBRANIAMI „WEHIKUŁ CZASU”
Osoby nagrodzone:
1. Filip Celiński kl. V b
2. Julia Ciołek kl. V b
KONKURS SMARTFONOWY „JEDNA EUROPA–WIELE KULTUR”
I miejsce Wiktoria Szerszeń z kl. 7c
II miejsce Julia Borkowska kl. 7c
III miejsce Maciej Mościcki kl. 7b
KONKURS PLASTYCZNO-JĘZYKOWY „MOJA EUROPEJSKA WIEŻA BABEL”
I miejsce Kuba Bijata kl. 5b
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za zainteresowanie obchodami święta w naszej szkole.