Lekcja w kinie „ Raz, dwa, trzy, klikasz Ty! By dzieci uważały w sieci!”

21 września 2018 roku uczniowie klas: 2a, 2b, 2c oraz 3a

wraz ze swoimi wychowawczyniami  uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym, które odbyło się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie. Zorganizowane zostało w ramach programu „Lekcja w kinie”. Jego temat brzmiał: „Lekcja o mediach” „RAZ, DWA, TRZY, KLIKASZ TY! BY DZIECI UWAŻAŁY W SIECI!”.

Uczniowie podczas lekcji, prowadzonej przez zawodowego aktora, zobaczyli, jakie zagrożenia mogą kryć się w sieci, zrozumieli, że nie wszystkie informacje podane w Internecie są prawdziwe, odkryli, ile lat ma Internet i jak sprawdzić jego wiek oraz dowiedzieli się o tym, jak bezpiecznie z niego korzystać.

Ponadto dzieci obejrzały film pt. „Munio, strażnik Księżyca”. Była to mądra animacja o odwadze, poświęceniu i dorastaniu do odpowiedzialności. Uczniowie gorąco kibicowali głównym bohaterom.

Spotkanie to było ciekawą i pouczającą lekcją. Z pewnością pomoże naszym wychowankom bezpieczniej korzystać z Internetu