Z ortografią za pan brat

O tym, że nauka zasad ortograficznych wcale nie musi być trudna i nudna, przekonali się uczniowie kl.Ve, którzy w ramach utrwalenia poznanych zasad ortograficznych i poskromienia pisowni wyrazów kłopotliwych własnoręcznie wykonali oryginalne koszulki z nadrukami ortograficznymi.

Poniedziałkowa lekcja języka polskiego była inna niż wszystkie. Okazało się, że do nauki ortografii nie potrzeba książek, zeszytu i tablicy. Wystarczy biała koszulka, kolorowe wydruki, folia stretch, papier do pieczenia i żelazko. Uczniowie samodzielnie zaprojektowali koszulki, umieszczając na nich wyrazy, których pisownia sprawia im trudność ortograficzną. Następnie nauczycielka, p.Agnieszka Łazuga, pomogła zwieńczyć dzieło i dokonała naprasowania wybranych elementów.

Wszystkim uczniom bardzo podobała się nietypowa nauka ortografii. Przez kilka najbliższych dni koszulki staną się ozdobą sali nr 126, chociaż uczniowie już nie mogą się doczekać, kiedy zabiorą T-shirty do domu i będą je z dumą nosić.