Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”

W piątek, 07 września, odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” i tekstów Antologii Niepodległości. Na wspólnej lekturze spotkali się: Dyrekcja SP5, nauczyciele, uczniowie oraz przedstawiciele Zespołu Szkół w Gołąbkach.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od odczytania listu przewodniego Prezydenta RP oraz prezentacji multimedialnej dotyczącej życia i twórczości Stefana Żeromskiego. Szkolną akcję Narodowego Czytania zainaugurowała Pani Dyrektor Iwona Kmieć. Następnie fragmenty lektury i teksty Antologii Niepodległości zaprezentowali zgromadzeni w sali 126 uczestnicy spotkania. Naszemu przedsięwzięciu towarzyszyła kamera lokalnej telewizji Master oraz reporterka Katolickiego Radia Podlasie.
Całość spotkania zakończył słodki poczęstunek. Głównymi organizatorkami Narodowego Czytania były panie: Agnieszka Łazuga, Małgorzata Chołost, Małgorzata Gryczka.
Organizatorzy dziękują nauczycielom i uczniom, którzy włączyli w organizację ww. wymienionego przedsięwzięcia.