UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

W poniedziałek, 03 września, w Szkole Podstawowej nr 5 im. gen. Wł. Sikorskiego w Łukowie odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019. W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Miasta Łuków p.Dariusz Szustek, Skarbnik Urzędu Miasta p.Barbara Leszczyńska, wiceprzewodniczący Rady Miasta Łuków p.Zygmunt Celiński i p. Leonard Baranowski, Radny Miasta Łuków p. Andrzej Skwarek oraz przedstawiciele Rady Rodziców Szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły p.Iwona Kmieć, która serdecznie powitała wszystkich zebranych w murach odnowionej szkoły. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor nawiązała do 1 września 1939 roku, przypominając o ważnej dla Polaków rocznicy wybuchu II wojny światowej. Nie zabrakło słów podziękowania adresowanych do władz miasta, rodziców, nauczycieli i uczniów, którzy wpłynęli na obecny wizerunek szkoły. Szczególne podziękowania Pani Dyrektor skierowała do prezydium Rady Rodziców, rodziców i wychowawców klas IV b, V a, V b, V c, V e, VIa, VI b, VIc, VIIa, VIIIa, VIII b, rodziców uczniów cudzoziemskich z Ośrodka dla Uchodźców, pracowników szkoły, którzy nie szczędzili czasu i pracy w sprawnym przygotowaniu szkoły na początek nowego roku szkolnego.

Ciepłe słowa padły także w kierunku Grona Pedagogicznego i uczniów, którzy rozpoczęli nowy rok szkolny. Szczególnie ciepło zostali przywitani pierwszoklasiści. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Łuków p.Dariusz Szustek, który nie krył słów podziwu dla pracy dyrekcji, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów.

Część artystyczna przygotowana przez uczniów kl.Vc pod kierunkiem p.Doroty Celińskiej – Pływacz i p.Andrzeja Hryciuka zakończyła oficjalną część uroczystości. Uczniowie udali się na krótkie spotkania z wychowawcami.