Pokazy chemiczne

Konkursy wiedzy chemicznej i fizycznej.

Dnia 22.05. odbył się szkolny konkurs wiedzy chemicznej: „Postaw na chemię” . Uczniowie klas siódmych zmierzyli się z wieloma trudnymi zadaniami.  Najlepiej poradził sobie z nimi Marek Krzęcio z klasy VII b zdobywając I miejsce. Tydzień później,  29.05. uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w konkursie przedmiotowym: „Triki z fizyki”. Tym razem bezkonkurencyjny okazał się Jakub Ochnik z klasy VII b. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

  Dzień Chemika w Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie.

POKAZ DOŚWIADCZEŃ CHEMICZNYCH W NASZEJ SZKOLE!

Dnia 30 maja i 13 czerwca w naszej szkole odbyły się pokazy doświadczeń chemicznych prezentowane przez uczniów klasy 7 b. w ramach Dnia Chemika. Zaproszone na nie zostały klasy 1, 1 b , 3b i 3c.

Dzieci mogły zobaczyć jak w prosty sposób z domowych produktów można przeprowadzić ciekawe eksperymenty. Pojawiły się też doświadczenia z odczynnikami chemicznymi, takie jak: pasta dla słonia, Dżin w butelce, czy też kolorowe ognie, przy których wykonywaniu trzeba zachować szczególną ostrożność. Nasi szkolni chemicy pamiętali o zasadach bezpieczeństwa, dlatego zanim przystąpili do pracy założyli fartuchy, rękawice oraz okulary ochronne. Wszystkie doświadczenia przebiegły pomyślnie i wzbudziły zachwyt publiczności. (Siódmoklasiści spisali się na medal J).

Na koniec, na wszystkich obecnych czekały ciasteczka z symbolami pierwiastków oraz naklejki-odznaki w kształcie probówek. Uczniowie miło spędzili czas, a przy okazji efektywnie uczyli się chemii.

Author: admin