Wizyta senatora Stanisława Gogacza w SP5

W środę, 30.05. 2018 r., mieliśmy przyjemność gościć w progach Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie senatora Stanisława Gogacza – polskiego polityka, absolwenta Wydziału Prawa Kanonicznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, doktoranta socjologii   na Wydziale Nauk Społecznych tego uniwersytetu oraz dwukrotnego wicemarszałka sejmiku naszego województwa w latach 2002–2003 oraz 2005–2006 .

O godzinie 11.00 senator Stanisław Gogacz wraz z asystentem społecznym – panem Edwardem Leśniakiem i Panią Dyrektor Iwoną Kmieć spotkali się z uczniami klas VII naszej szkoły. Na początku senator przedstawił uczniom zadania Sejmu, Senatu i Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Następnie opowiedział, na czym polega jego praca w Senacie. Po krótkim wykładzie, nadszedł czas na pytania ze strony uczniów. Siódmoklasiści byli ciekawi, dlaczego gość zdecydował się zostać politykiem, czym interesował się w młodości, jaki przedmiot najbardziej lubił w szkole i jaką szkołę/studia należy ukończyć, żeby zostać politykiem. Po wyczerpujących odpowiedziach uczniowie podziękowali senatorowi  za poświęcony im czas i wyjaśnienie wielu nurtujących kwestii oraz wręczyli bukiet kwiatów. Żegnając się ze społecznością szkolną, senator zaprosił uczniów na wizytę do Senatu Rzeczpospolitej Polskiej.

Spotkanie senatora Stanisława Gogacza z uczniami klas VII było ciekawą lekcją wychowania obywatelskiego i demokracji, która na długo zostanie w pamięci uczniów.

Author: admin