Nie taki język straszny

Miejsko-Gminny Konkurs Języka Polskiego Szkół Podstawowych: „Nie taki język straszny”

29 maja w naszej szkole odbyła się trzeci edycja konkursu z języka polskiego dla uczniów klas VI-VII z terenu miasta i gminy Łuków pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Łuków Dariusza Szustka. Patronat medialny nad konkursem objęło Radio Podlasie i portal Podlasie 24.Tegoroczny turniej językowy jest jednym z wielu zadań  w ramach projektu  „Wolność, niepodległość trudne słowa”. Dlatego hasłem przewodnim były słowa św. Jana Pawła II : „ Wolności nie można tylko posiadać, nie można jej zużywać. Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć przez prawdę”.

 

Do konkursu przystąpiło 22 uczniów z różnych szkół. Zadaniem uczestników było rozwiązanie zadań testowych związanych z rozumieniem czytanego tekstu, analiza utworu poetyckiego, ułożenie fragmentu wiersza oraz zredagowanie portretu literackiego na podstawie fragmentu pamiętnika. Uczniowie poradzili sobie z poleceniami bardzo dobrze i niewielkie różnice w zdobytych punktach zadecydowały o miejscu w turnieju.

I miejsce zdobyła Natalia Miedzińska uczennica kl. VII Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie  opiekun p. Dorota Celińska

II miejsce Emilia Śledź  -kl. VII ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie  opiekun p. Teresa Lonty

III miejsce Szymon Kaczor – kl. VI  ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie opiekun  p. Dorota Radczuk. Uczniowie zostali nagrodzenia książkami i dyplomami, których sponsorem była Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie.

Organizatorki konkursu Elżbieta Gajek i Joanna Gałach dziękują wszystkim uczniom  i nauczycielom za udział w konkursie i gratulują sukcesu.

 

Author: admin