WIZYTA KREATYWNYCH PAŃ w grupie „Jagódki”

By przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej grupa „Jagódki” zaprosiła do oddziałów przedszkolnych panie krawcowe.

Przedszkolaki zapoznały się z przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy.

Dzieci miały niepowtarzalną okazję poznania zasad działania maszyny do szycia. Panie krawcowe umożliwiły dzieciom szycie na maszynie. Do tego zadania dzieci podeszły z zaciekawieniem i dozą niepewności.

„Jagódki” obserwowały, jak bierze się miarę, robi formę i kroi materiał oraz jak wszywa się różne dodatki. Dowiedziały się również jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstało ubranie.

Na koniec każde dziecko otrzymało materiałowe serduszko i miało za zadanie wypełnić go. Następnie pani krawcowa pokazywała, jak zszyć serduszko by wyglądało ładnie.

W wyrazie wdzięczności za ciekawą lekcję, dzieci wręczyły paniom podziękowanie. Dla wszystkich taka lekcja była nie lada wyzwaniem, a zarazem wspaniałą przygodą.