ŚWIĘTO SZKOŁY NA WESOŁO

21 maja konkursami i dobrą zabawą uczniowie uczcili dzień urodzin  patrona naszej szkoły, generała Władysława Sikorskiego. Uroczystość rozpoczęła się na 3 godzinie lekcyjnej i miała formę turnieju klas.

Na początek w  pogodny nastrój wprowadziła uczestników wesoła  zabawa ,,Wyścig  do szkoły”. Następnie  odbył się konkurs wiedzy o szkole    i patronie.  Kolejnym punktem turnieju  było „biegające dyktando”, gdzie zadaniem jednego ucznia, tzw. „biegacza” było podyktowanie jak najwięcej informacji  z życia patrona szkoły, natomiast drugi uczeń, „pisarz” miał je prawidłowo zapisać. Rywalizację zakończył konkurs  ,,Polszczyzna”, który także dostarczył najwięcej emocji. Na zakończenie jury w składzie: pani wicedyrektor J. Gałach, p. pedagog D. Dybciak – Bocian , p. psycholog J. Zienkiewicz oraz przedstawiciele klas  VII wyłonili  zwycięzców. Rywalizację klas czwartych wygrała kl. IV c,  klas piątych – kl. V c, a wśród klas VI –tych najlepsza okazała się  VI b.

Uczniom taka formuła obchodów Święta Szkoły bardzo się spodobała. Nie kryli z tego powodu radości i zadowolenia. Dobrze się bawili i przy okazji sporo się dowiedzieli o szkole i jej patronie. Turniej przygotowały   i przeprowadziły wychowawczynie klas VII Agata Zakrzewska i Zofia Pielaszek wraz z uczniami.

Author: admin