Kolejny sukces recytatorski Julii Semczuk

 

Uczennica naszej szkoły Julia Semczuk z klasy VI b  zdobyła II miejsce w XIII Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Marianny Bocian, który odbył się 12 maja 2018 roku w Zespole Szkół  w Czemiernikach.

 

Sukces Julii bardzo nas cieszy , bo do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych  i gimnazjów z  powiatu radzyńskiego, lubartowskiego, parczewskiego i łukowskiego, recytując wiersze, w których dominowała tematyka piękna przyrody, umiłowania ziemi – ojcowizny, a także głębokiej refleksji nad życiem, jego przemijaniem i sensem. Występy recytatorów obserwowała i oceniła komisja w składzie: przewodniczący: Patryk Pawelec – Wojewódzki Dom Kultury w Lublinie, członkowie: Ewa Hadrian – WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie, Jadwiga Jaśkowiak – poetka, malarka oraz dr Tadeusz Karabowicz – poeta, pracownik naukowy UMCS.

Julia recytacją i wspaniałą interpretacją utworu pt. „Jak by to było” zdobyła uznanie jury .

W ramach nagrody pojedzie na wycieczkę do Lublina, połączoną z warsztatami recytatorskimi. Gratulujemy Julii kolejnego sukcesu, bo w tym roku szkolnym była również laureatką etapu wojewódzkiego Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.

Author: admin